Asortyment najlepszych producentów
Najwyższa jakość produktów, bezpieczeństwo, estetyka
Wiedza, technika, doświadczenie
Profesjonalizm w każdym calu
Zaluzje fasadowe
Aranżowanie fasad z wykorzystaniem żaluzji fasadowych.
Nowo otwarte biuro w Pyrzycach
Zapraszamy do nowo otwartego biura w Pyrzycach na ul. Dąbrowskiego 4
Okucia

Okucia

Jednym z podstawowych elementów, z których składa się okno, jest okucie. Jakość i trwałość okucia ma decydujący wpływ na bezawaryjne i długoletnie użytkowanie okna. To od okucia zależy przede wszystkim komfort obsługi okna, płynne otwieranie, uchylanie i zamykanie skrzyła. Dzięki wyposażeniu okucia w odpowiednią ilość punktów bezpiecznych, uzyskujemy różne klasy zabezpieczenia okna przed włamaniem.

Okucie może spełniać wiele funkcji dodatkowych: reguluje intensywność przewietrzenia, przytrzymuje skrzydło w wybranym położeniu, zabezpiecza przed zatrzaśnięciem podczas przeciągu itd. Przed podjęciem decyzji o kupnie okien warto zapoznać się z rozwiązaniami technicznymi, jakie proponuje system Winkhaus.

ActivPilot

ActivPilot

ActivPilot Concept do okien z PCW – innowacyjne okucie uchylno-rozwierane ActivPilot do okien z PCW to przejrzysty system modułowy, zapewniający producentowi okien większą efektywność, przede wszystkim dzięki znacznie zredukowanej ilości elementów. Nowoczesny design sprawia, że activPilot wyróżnia się także pod względem estetycznym, nadając oknom innowacyjny wygląd.

Klienci wypowiadają się z uznaniem o nowym sposobie ryglowania ośmiokątnym trzpieniem, zwanym krótko grzybkorolką. Podoba się też nowy sposób regulacji docisku skrzydła do ościeżnicy – precyzyjny i wygodny. Zupełna nowość w naszej branży to zgrabna dźwignia do okien ze słupkiem ruchomym uruchamiana przyciskiem. Klienci cenią elegancję tego rozwiązania.

ActivPilot Select

Okna wyposażone w potrójne pakiety szybowe potrzebują wyjątkowo wytrzymałych okuć. Zwłaszcza teraz, gdy w świecie okien zaistniała moda na duże przeszklenia i wąskie profile, oraz zwiększone zainteresowanie oknami o podwyższonej energooszczędności i dźwiękochłonności.

OKUCIE KTÓREGO NIE WIDAĆ !

Najnowsze okucie uchylno-rozwierane firmy Winkhaus, całkowicie ukryte w luzie wrębowym, pozwala konstruować okna o powierzchni skrzydła 3 m kw. i wadze 150 kg.

Okucie Select spełnia najwyższe standardy pod względem estetyki i komfortu, wszystkie elementy są ukryte w luzie wrębowym.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Dzięki wyposażeniu okucia w odpowiednią ilość punktów bezpiecznych (grzybków i stalowych zaczepów), uzyskujemy różne klasy zabezpieczenia okna przed włamaniem.

Okno o zwiększonej odporności na włamanie musi bezwzględnie:

  • Być wyposażone w certyfikowane okucie z 4 punktami bezpiecznymi (klasa 1) lub min. 7 punktami bezpiecznymi ( klasa 2);
  • Być wykonane z profilu wzmocnionego stalowym kształtownikiem;
  • Posiadać szybę antywłamaniową;
  • Posiadać klamkę z kluczykiem;
  • Zostać prawidłowo zamontowane w murze przez autoryzowaną grupę montażową.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu Roberta Moskwy przedstawiającego historię oraz proces produkcyjny okuć firmy Winkhaus. Reportaż zatytułowany jest „Strefa Bezpieczeństwa Winkhaus” i wyemitowany został w ramach programu telewizyjnego „Bezpieczny dom”.

Przewiń do góry